PASMA ŚWIETLNE

Niezbędnym elementem każdego obiektu są okna. W budownictwie przemysłowym instalacje technologiczne, przestrzeń magazynowa często nie pozwalają na zastosowanie typowych okien ściennych. Rozwiązaniem staje się zastosowanie świetlików dachowych.
Pasma świetlne mają zastosowanie do doświetlania dużych obiektów przemysłowych takich jak: hale targowe, hale przemysłowe, sale gimnastyczne, klatki schodowe w budynkach wielokondygnacyjnych, w stropodachach nad ostatnia kondygnacją.
Świetliki dachowe zapewniają optymalne i równomierne doświetlenie pomieszczeń – uzupełniają światło wprowadzane przez okna. Często jednak są jedynym źródłem światła dziennego w obiektach. Zastosowanie świetlików w dachu to gwarantowane korzyści ekonomiczne i zdrowotne. W porównaniu z oknami świetliki dają około czterokrotnie więcej światła.
Promienie słoneczne przenikają przez kopułę świetlika bezpośrednio z dachu co daję efekt dziennego światła wewnątrz budynku. Mogą być stosowane na dachach płaskich i o niewielkim spadku
Świetliki dachowe z aluminium i poliwęglanu są lekkie, ciepłe i trwałe. Mając na uwadze stale rosnące ceny nośników energii, zastosowanie świetlików jest bardzo dobrą inwestycją.

OFERUJEMY:

– kopułki /świetliki punktowe/
– pasma świetlne
– naświetla ścienne /pionowe /

Wykonywane w różnych formach najczęściej są to doświetlenia łukowe wykonywane z poliwęglanu komorowego mlecznego lub przeźroczystego o grubości 10mm, 16mm lub 20mm na podstawach stalowych z blachy ocynkowanej gr. 1.5 – 3mm , których wysokość uzależniona jest od rodzaju pokrycia dachu. Podstawa świetlika powinna być ocieplona, aby wyeliminować powstawanie mostków termicznych. Nie wymagają ocieplenia jedynie gotowe, prefabrykowane dwuwarstwowe podstawy z wewnętrznym wypełnieniem z pianki poliuretanowej lub wełny mineralnej.
Podstawa musi być szczelnie połączona z pokryciem dachowym.

Poprzez zamontowanie klap dymowych z funkcją przewietrzania w pasmach świetlnych istnieje możliwość wentylacji pomieszczeń oraz odprowadzanie dymu podczas pożaru.
Możemy wyprodukować pasmo świetlne o max dowolnej szerokości i nieograniczonej długości.

Zalety świetlika łukowego:

– łuk bardzo dobrze przenosi obciążenia
– powierzchnia świetlika łukowego jest mniejsza niż trójkątnego
– w świetliku łukowym nie ma kalenicy, a więc również kosztów i problemów z jej uszczelnieniem
– płyty poliwęglanowe są lekkie, ciepłe, odporne na uderzenia i promieniowanie UV
posiadają 10-letnią gwarancję producenta

Pasma świetlne - świetliki - Almos-2
Pasma świetlne - świetliki - Almos-2